نفيسه فياض‌بخش در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: حجاب‌‌هراسي در غرب نشان‌دهنده اين است كه حجاب به معناي لباس و يونيفورم مطرح نيست.نفيسه فياض‌بخش در گفت‌وگو با فار
MAT MAT MAT
ترسي كه غرب از حجاب دارد
مدير وبلاگ م.ح در 1391/8/5 |

نفيسه فياض‌بخش در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: حجاب‌‌هراسي در غرب نشان‌دهنده اين است كه حجاب به معناي لباس و يونيفورم مطرح نيست.

نفيسه فياض‌بخش در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: حجاب‌‌هراسي در غرب نشان‌دهنده اين است كه حجاب به معناي لباس و يونيفورم مطرح نيست.

وي با اشاره به اينكه غرب از طريق حجاب، حيات خود را در معرض خطر مي‌بيند، عنوان كرد: ترس، وقتي مطرح مي‌شود كه كشوري حيات خود را در خطر ببيند؛ وقتي كه غرب از حجاب مي‌هراسد، بدين معناست كه حجاب را به منزله اسلحه‌اي مي‌داند كه به سمتش نشانه رفته و حيات آن را مورد خطر قرار داده است.

* غرب به وضوح شاهد عقب‌نشيني جبهه خود و پيشرفت جبهه اسلام است

اين استاد دانشگاه با تأكيد بر اينكه غرب به حجاب، به عنوان اسلحه‌اي از سوي مسلمانان نگاه مي‌كند، گفت: هندي‌ها و زرتشتي‌ها نيز لباس‌هاي خاصي دارند كه سر خود را با آن مي‌پوشانند اما وقتي اين يونيفورم تحت عنوان لباس اسلامي مشخص شد، براي غرب خطر‌آفرين و نگران‌كننده خواهد بود.

وي ادامه داد:‌ بر اين اساس، حيات كشورهاي سكولار متزلزل شده و آنها نظاره‌گر مرگ و نابودي خود هستند؛ حيات بيداري انقلاب اسلامي در كشورهاي غربي به حدي افزايش يافته است كه غرب به وضوح شاهد عقب‌نشيني جبهه خود و پيشرفت جبهه اسلام است.

* قرآن به عنوان نماد موج بيداري اسلامي مطرح است

فياض‌بخش افزود: در پيشروي جبهه اسلام، تمام مظاهر اين دين مبين براي غرب خطرناك محسوب مي‌شود، به عنوان مثال قرآن براي غرب خطرناك است چرا كه غربي‌ها آن را را به عنوان كتابي هدايت‌بخش و حتي به عنوان كتابي علمي نگاه نمي‌كنند؛ از تورات، انجيل، اوستا و كتاب‌هاي زرتشت نمي‌هراسند‌ اما نسبت به قرآن اعلام موضع مي‌كنند، اين امر به دليل آن است كه قرآن به عنوان نماد موج بيداري اسلامي مطرح است.

وي در خصوص دليل هراس غرب از اسلام گفت: غرب، به حجاب به عنوان اسلحه‌اي مي‌نگرد كه حياتش را نشانه‌ گرفته است و نه تنها حجاب بلكه ساير نمادهاي اسلامي را هم، سلاحي عليه خود مي‌داند؛ مساجد، قرآن كريم، برگزاري نماز جمعه و هر موضوعي كه بيانگر بيداري اسلامي است، براي غرب خطرناك محسوب مي‌شود.

اين استاد دانشگاه خاطرنشان كرد: حجاب، در غرب از ساير نمادهاي مسلمانان خطرناك‌تر محسوب مي‌شود چرا كه زنان اروپايي حجاب را وسيله‌اي‌ براي صيانت از خود ديده و حتي غير‌مسلمانان نيز آن را پسنديده‌اند؛ حجاب در اروپا به عنوان لباسي تأمين‌كننده امنيت و صيانت‌گر از جسم و روح زنان مطرح شده است بنابراين ترس بيشتر غربي‌ها از حجاب طبيعي است.

وي عنوان كرد: حجاب هر زن اروپايي، سلاحي عليه حيات سكولاري غرب محسوب مي‌شود كه اين موضوع از ديدگاه غرب خطري جدي است كه بايد با آن مقابله كرد.

تعداد بازديد : 26
برچسب ها :